Adaptacije i radovi u interijeru
soboslikarski radovi, knauf, spušteni stropovi, gletanje, ličenje, montaža i izrada kamina
Građevinski radovi prilikom renoviranja stare kuće
Molim ponudu za sljedeće građevinske radove prilikom renoviranja stare kuće:
1. Spušteni strop: Montaža spuštenog stropa od gipskartonskih ploča, s potkonstrukcijom u jednoj razini (radi manjeg gubitka visine) te postavljanjem termoizolacije od mineralne vune s parnom branom. Iznad spuštenog stropa ostaje stari strop od trstike pričvršćen za drvene grede, općenito u dobrom stanju. Ukupna površina spuštenog plafona je cca 75 m2
2. Ravnanje zida s kojeg su obijene keramičke pločice (nekadašnja kuhinja preuređuje se u sobu). Zidovi su do visine 1,5 m bili opločani pločicama. Na površinu s koje su uklonjene pločice i na kojem je žbuka u relativno dobrom stanju, ali s dosta neravnina i rupa, trebalo bi navući tanji sloj žbuke i glet masu te poravnati taj sloj s gornjim dijelom zida koji je u dobrom stanju. Površina zida s kojeg su odstranjene pločice je cca 20 m2 Dodatno, u drugoj prostoriji: Žbukanje zazidanog nekadašnjeg otvora za vrata koji se zatvara ciglama te poravnanje žbuke s ostatkom zida oko zazidanog otvora, s obje strane (vidi točku 3)
3. Zidarski radovi: - Probijanje otvora za sobna vrata 80 x 200 cm u nosivom zidu 30 cm od obične cigle, uz ugradnju nadvoja te ugradnja vrata uz osnovnu zidarsku obradu. - Uklanjanje vrata 90 x 200 cm iz pregradnog zida debljina 12 cm (jedan red cigle) i zazidavanje otvora takvom ciglom. - Rušenje pregradnog zida od cigle (jedan red obične cigle) visine 2,60 i širine 2,20 m. - Rušenje dimnjaka od cigle, od tavana do krova, cca 3 m visine. Dimnjak se ne koristi i nema izlaz izvan krova.
Trebam majstora koji će postaviti 8 kvadrata knaufa i postaviti vrata.
Trebala bih ponudu za uklanjanje salonitnih ploča (azbest) s krova i njihov odvoz i zbrinjavanje. Te ponudu za izradu novog krova s materijalom i radovima. Krovište je na dvije vode, trebam cijelu izolaciju, nove oluke, trebam dozidavanje podzidova za 80 cm. Površina krovišta je 62 m2. Pokrov treba biti crijep.
U kući prizemnici trebam renoviranje prostorije 18 m2, dijela tavana i dimnjak. Manji požar (iz dimnjaka) je zahvatio dio tavana, te napravio štetu na dimnjaku, tavanskim gredama, stropu, unutrašnjosti prostorije u koju se urušio strop.
Trebam ponudu za zamjenu knauf ploča koje su stradale u poplavi plus materijal, 30 m2. Uračunati skidanje starih, postavljanje novih + materijal. Molim okvirnu ponudu, treba mi ponuda za osiguranje, tek kad osiguranje odradi svoje potrebno je izrada navedenog.
Potrebno je skinuti pločice na vanjskoj terasi i staviti hidroizolaciju te nove pločice. Radi se o 35 m2. Ako budu kvalitetni radovi, ima još terase.
Potrebni su izvođači instalaterskih i zidarskih radova. Molim da nam dostavite ponudu za sljedeće građevinske i instalaterske radove: pripremni radovi, otvaranje zida na predviđenom mjestu. Izrada potrebnog šalunga (oplate) radi izvedbe otvora, zamjena instalacija. Demontaža postojeće stare željezne cijevi. Ugradnja nove plastične cijevi Fi 6 – 8, duljine približno 2 m. Spajanje nove vertikale s postojećim priključkom u podu. Ventilacija / odzračna cijev. Izvlačenje odzračne cijevi prema van, preko fasade, kako se ne bi dirala krovna konstrukcija.
Zidarski i završni radovi: Zatrpavanje otvora i sanacija zida (cca 2,5 m2), struganje i ravnanje površine (cca 2,5 m2), izolacija zida po potrebi (cca 2,5 m2), završno bojanje (cca 2,5 m2).
Molim vas da u ponudi navedete: cijenu po stavkama i ukupnu procijenjenu vrijednost radova, okvirni rok izvedbe, raspoloživost za početak radova, uvjete i način plaćanja.
Ako je potreban izlazak na teren radi preciznije procjene, rado ćemo dogovoriti termin. Fotografije postojećeg stanja u prilogu, dostupne snimke termovizijskom kamerom prema potrebi.
Trebam ponudu za dobavu i ugradnju knaufa.
Lokacija: Ježevo
Zagrebačka županija